مرکز جراحی محدود

مراکزی که بیمار پس از انجام جراحی حداکثر ظرف چند ساعت قادر به ترک مرکز می گردد را  مرکز جراحی محدود می نامند. عمل های جراحی انجام شده اعم از جراحی مینور (بدون بیهوشی و با بیحسی موضعی) یا جراحی ماژور( با بیهوشی)  بیمار پس از به هوش آمدن باید مرکز را ترک نماید و نیازی به بستری شدن نداشته باشد.
ازاهدف تأسیس این گونه مراکز ممانعت از تحمیل هزینه سنگین به بیمار و حذف مخارج و مشکلات ناشی از هتلینگ و ترخیص هرچه سریعتر بیمار می باشد.

بخش های جراحی زنان ، جراحی عمومی ، جراحی ارتوپدی ، گوش ، حلق و بینی و همچنین دندانپزشکی تحت بیهوشی از قسمت های این مرکز می باشند .

بخش جراحی زنان  شامل مراقبت از بیماران نیازمند تمامی جراحی‌ها اعم از جراحی شکمی و زیبایی است.

جراحی عمومی  به درمان بیماری‌های قسمت‌های مختلف بدن انسان باتکیه بر استفاده از روش‌های درمانی جراحی می‌پردازد. تأکید این رشته، کار بر روی تروماها، بیماری‌های دستگاه گوارش، شکم، گردن، غدد درون‌ریز، عروق محیطی و پستان می‌باشد.

بخش جراحی محدود درمانگاه شبانه روزی شهرآرا

جراحی ارتوپدی تخصص پزشکی است که به درمان جراحی مسائل مربوط به سیستم اسکلتی عضلانی (یعنی استخوان ها و بافت های همبند مانند رباط ها و تاندون ها) اختصاص دارد. جراحی ارتوپدی شامل طیف گسترده ای از روش ها از ACL و ترمیم مینیسک گرفته تا تعویض مفصل ران تا فیوژن ستون فقرات و موارد دیگر است.

دندانپزشکی تحت بیهوشی وآرام بخشی بهترین راه حل برای بیمارانی است که علیرغم داشتن دندانهای پوسیده و حتی دردناک، به دلایل مختلف به طور معمول به دندانپزشکی مراجعه نمی کنند .

برای دریافت نوبت کلیک کنید

مقالات بخش جراحی