خدمات بخش تخصصی

آندوسکوپی با بیهوشی در شاهین شهر

آندوسکپی در شاهین شهر
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

آندوسکوپی

آندوسکوپی فرایندی است که طی آن یک لوله باریک و بلند، وارد بدن بیمار می شود. به این لوله آندوسکوپ گفته می شود. روی سر این لوله دوربینی وجود دارد که پزشک به کمک آن می تواند داخل بدن بیمار را ببیند.

 

 

انواع آندوسکوپی

یکی از معروف ترین اشکال آندوسکوپی، کلونوسکوپی است. در این روش لوله ای از طریق مقعد وارد بدن بیمار می شود تا روده ها بررسی شود. برای تشخیص بیماری های دهانه رحم، از کلپوسکپی استفاده می شود. برای تشخیص بیماری ها مجاری ادراری، از سیستوسکپی استفاده می شود. برای بررسی معده معمولا از گاستروسکپی استفاده می شود و هیستروسکپی، برای بررسی داخل رحم است. برای اطلاع از روش مورد نیاز برای خودتان می توانید از کلینیک شهرآرا آنلاین نوبت تهیه کنید و با متخصصان مشورت کنید.

 

 

آندوسکپی در شاهین شهر

آندوسکوپی

 

 

چه زمانی استفاده می شود؟

پزشک شما ممکن است برای تشخیص بیماری یا بررسی پیشرفت بیماری، از شما بخواهد تا آندوسکوپی انجام دهید. همینطور در برخی مراحل درمان، از آندوسکوپی برای سنجش میزان موفقیت درمان استفاده می شود.

در صورتی که به آندوسکوپی در شاهین شهر نیاز دارید، می توانید به کلینیک شهرآرا مراجعه کنید.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  متخصص چشم در شاهین شهر

آمادگی های لازم جهت انجام آندوسکوپی در شاهین شهر

معمولا پزشک از شما می خواهد تا ۴ الی ۸ ساعت قبل از انجام آندوسکوپی چیزی نخورید و ننوشید. در غیر این صورت ممکن است عمل به روز دیگری انتقال یابد. همچنین شما باید برای مصرف داروهایتان با پزشک مشورت کنید زیرا ممکن است از شما بخواهد تا مصرف بعضی را برای حدود یک هفته ( قبل از عمل) قطع کنید.

آندوسکوپی با بیهوشی

ممکن است طی این فرآیند بیمار احساس ناراحتی کند، به همین علت از بیهوشی برای بیمار استفاده می شود. میزان بیهوشی بستگی به نوع و دوز دارویی که به رگ شما تزریق می شود دارد، دو نوع بیهوشی وجود دارد: بی حسی و بیهوشی عمیق.

در بی حسی یک حالت نیمه هوشیار به وجود می آید و می توانید دستورالعمل هایی که از شما خواسته می شود را دنبال کنید. در حالت بیهوشی عمیق شما به خواب فرو می روید.

 

 

 

 

 

آیا می توانم آندوسکوپی با بیهوشی انجام ندهم؟

بله شما می توانید با پزشک خود مشورت کنید و درخواست کنید تا بیهوش نشوید و در جریان تمام فرآیند عمل به هوش باشید، هر چند که ممکن است احساس خوشایندی نداشته باشید.

طی فرآیند آندوسکوپی چه اتفاقاتی روی می دهد؟

بعد از ورود به اتاق از شما میخواهند تا به سمت چپ خود دراز بکشید و سپس یک محافظ دندان در دهان شما قرار می دهند تا آندوسکوپ به دندان های شما آسیبی نرساند. حال اگر شما درخواست بیهوشی داده باشید، در این مرحله زمان آن است تا تزریق را انجام دهند.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  متخصص داخلی در شاهین شهر

بعد از تزریق بیهوشی، کم کم به شما  احساس خواب آلودگی دست می دهد و احتمالا تمام فرآیند را در خواب به سر می برید؛ که زمان آن بین ۱۰ الی ۲۰ دقیقه بیشتر طول نخواهد کشید. امکان دارد بعد از بیداری چیزی را بخاطر نداشته باشید.

 

 

 

آندوسکپی در شاهین شهر

آندوسکوپی با بیهوشی

 

 

 

نحوه انجام آندوسکوپی در شاهین شهر

بعد از عمل بیهوشی، پزشک لوله آندوسکوپی را از طریق مری به سمت شکم و سپس به سمت روده اثنی عشر هدایت می کند. در انتهای لوله یک نور و لنز دوربین قرار دارد که تصاویر را به مانیتور ارسال می کند تا پزشک بتواند بافت دستگاه گوارش شما را ببیند.

در این حین اعمالی مانند، برداشت یک شی خارجی یا بیوپسی ( نمونه برداری) انجام می شود. این فرآیند معمولا دردناک نیست و بیشترین احساس ناخوشایندی که شاید در حین یا بعد از آن تجربه کنید، نفخ است. نفخ ناشی از هوایی است که به داخل دستگاه گوارش وارد می شود و برخی مناطق را برای عبور راحت لوله و یا مشاهده بهتر، باز تر می کند. پس از انجام مراحل فوق، لوله برداشته میشود و به شما اجازه می دهند تا بیدار شوید.

 

 

 

 

 

چه مراکزی مجاز به آندوسکوپی هستند؟

بیمارستان ها، درمانگاه ها و کلینیک های تخصصی عکسبرداری اجازه انجام آندوسکوپی را دارند. در استان اصفهان، درمانگاه شهرآرا شاهین شهر با کادری مجرب و باسابقه، انواع آندوسکوپی را برای بیماران انجام می دهند. شما می توانید به صورت آنلاین نوبت خود را ثبت کنید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۶ میانگین: ۴.۸]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *