خدمات بخش تخصصی

اکو قلب در شاهین شهر

اکو قلب در شاهین شهر
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

اکو قلب

اکوکاردیوگرافی یا اکو قلب آزمایشی برای سنجیدن عملکرد قلب و دریچه های آن است. امواج صوتی ناشی از پمپاژ قلب تصاویر متحرکی در دستگاه مخصوصی به وجود می آورد که متخصص قلب بر اساس آنها می تواند به سلامت قلب شما پی ببرد.

 

ضرورت استفاده از اکوکاردیوگرافی

در صورتی که پزشک شما شواهدی مبنی بر اخلالی در کارکرد قلب ببیند، اکوکاردیوگرافی یا اکو قلب برای شما تجویز می کند. اکوکاردیوگرافی قلب برای تشخیص بیماری های قلبی، چکاپ های سالانه قلب و بررسی نتایج عمل قلب انجام می شود.

 

 

اکو قلب در شاهین شهر

اکو قلب به کمک دستگاه های پیشرفته امکان پذیر است.

 

 

 

انواع مختلف اکو قلب

روش های متفاوتی برای اکو قلب وجود دارد. اولین روش اکوکاردیوگرافی ترانس توراسیک است. در این روش از دستگاهی که مستقیما روی سینه کار گذاشته می شود، استفاده می شود. این دستگاه فرکانس هایی به سمت قلب ارسال می کند و بر اساس ارتعاش آن، تصویری ثبت می کند.

روش دوم اکو قلب از راه مری است. در روش لوله دستگاه از راه دهان وارد مری می شود. به این صورت به قلب نزدیک تر است و می تواند تصویر واضح تری از کارکرد قلب ثبت کند.

روش سوم که احتمالا شناخته شده تر است، استرس اکوکاردیوگرافی یا تست ورزش نام دارد. در این روش شما روی تردمیل یا دوچرخه ثابت شروع به فعالیت بدنی خواهید کرد. حین انجام این فعالیت، گیرنده های دستگاه به سینه شما وصل خواهد شد. تست ورزش علاوه بر عملکرد قلب می تواند کاهش جریان خون را بررسی کند.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  متخصص مغز و اعصاب در شاهین شهر

 

 

برای ثبت نوبت کلیک کنید

 

 

در صورتی که امکان فعالیت ورزشی بر روی تردمیل برای شما وجود ندارد، دوبوتامین استرس اکوکاردیوگرافی برای شما انجام خواهد شد. این روش کاملا مشابه تست ورزش است، با این تفاوت که فعالیت ورزشی انجام نمی شود. به جای آن دارویی به نام دوبوتامین به شما تزریق می شود. پس از تزریق این دارو، قلب شروع به پمپاژ سریع تر خون می کند. در واقع واکنش قلب به داروی دوبوماتین و ورزش، مشابه است.

روش آخر سونوگرافی داخل عروقی است. سونوگرافی داخل عروقی یک روش تهاجمی برای بررسی قلب است. در این روش دستگاهی وارد رگ های شما می شود و تصویر واضحی از داخل آن ثبت می کند.

 

 

اکو قلب در شاهین شهر

دستگاه اکو قلب به کمک ارتعاش امواج تصویری از کارکرد قلب ثبت می کند.

 

 

آمادگی های لازم جهت اکو قلب در شاهین شهر

آمادگی های لازم برای اکو قلب با توجه به شرایط شما و روشی که پزشک برایتان تجویز کرده متفاوت است. برای مثال برای اکوکاردیوگرافی از راه مری، ۶ ساعت قبل از شروع پروسه نباید چیزی بخورید یا بیاشامید. برای تست ورزش باید ۴ ساعت ناشتا باشید و از ۲۴ ساعت قبل از تست، محصولات کافئین دار و انرژی زا نخورید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آمادگی های لازم قبل از اکوکاردیوگرافی می توانید نوبت خود را در درمانگاه شهرآرا به صورت آنلاین ثبت کنید و از مشورت متخصصین بهره مند شوید.

 

 

برای ثبت نوبت کلیک کنید

 

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  متخصص غدد و متابولیسم در شاهین شهر

 

نتایج اکو قلب چه چیزهایی را می تواند نشان دهد؟

بنا بر روشی که برای بررسی قلب شما استفاده می شود، اکو قلب می تواند نقایص مادرزادی قلب، لخته خون یا تومور در رگ های اصلی، مشکلات مربوط به دریچه های قلب و ضعف عضلات قلب را نشان دهد. اکوکاردیوگرافی فقط با تجویز پزشک امکان پذیر است و تفسیر نتایج آن حتما باید توسط متخصص قلب صورت پذیرد. برای اکو قلب در شاهین شهر شما می توانید آنلاین از درمانگاه شهرآرا نوبت بگیرید.

اکو قلب در شاهین شهر

بیمارستان ها و کلینیک های تخصصی قلب مجاز به انجام اکو قلب هستند. درمانگاه شهرآرا شاهین شهر با کادری متخصص و متعهد با کمک دستگاه های پیشرفته و به روز، آماده خدمت رسانی به مردم استان اصفهان است. شما می توانید به صورت آنلاین نوبت بگیرید و از خدمات درمانگاه شهرآرا بهره مند شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *