خدمات بخش تخصصی

تست ورزش در شاهین شهر

تست ورزش در شاهین شهر
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

تست ورزش

تست ورزش قلب برای بررسی عملکرد قلب در طول فعالیت فیزیکی انجام می شود.این  تست با نام تست استرس قلب هم شناخته می شود. تست استرس قلب معمولا شامل راه رفتن و دویدن روی تردمیل یا استفاده از دوچرخه ثابت است. طی این فعالیت فیزیکی، ضربان قلب و فشار خون شما اندازه گیری می شود. همچنین احساس درد در قفسه سینه یا احساس خستگی مفرط از نکاتی است که در نتیجه این تست تاثیر دارد. شما می توانید برای انجام تست استرس قلب در شاهین شهر، نوبت خود را به صورت آنلاین در درمانگاه شبانه روزی شهرآرا ثبت کنید.

 

 

تست ورزش در شاهین شهر

تست ورزش به کمک تردمیل یا دوچرخه ثابت انجام می شود.

 

 

آماده سازی جهت تست ورزش در شاهین شهر

خوردن و نوشیدن هر غذا یا نوشیدنی انرژی زا، بیست و چهار ساعت قبل از انجام تست استرس قلب، باعث اخلال در نتیجه می شود. نوشیدنی های کافئین دار مثل قهوه و چای هم مثل خوراکی های انرژی زا ممنوع هستند. خوردن و نوشیدن هر مواد غذایی (غیر از آب آشامیدنی) از چهار ساعت قبل از انجام تست ممنوع است. در صورتی که مصرف داروی خاصی برای تان ضروری است، انجام تست باید به زمانی موکول شود که حداقل چهار ساعت بعد از مصرف دارو باشد. در صورتی که چند ساعت قبل از انجام تست، اتفاقی باعث هیجان زدگی فرد شده است، بهتر است تست به زمان دیگری موکول شود. برای هماهنگی های بیشتر می توانید با شماره تلفن ۰۳۱۴۵۲۷۳۳۱۱ برای تست استرس قلب در کلیک شهرآرا شاهین شهر تماس بگیرید.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  متخصص مغز و اعصاب در شاهین شهر

 

 

تست ورزش در شاهین شهر

تست ورزش به کمک ابزار پزشکی پیشرفته انجام می شود.

 

 

 

برای ثبت نوبت کلیک کنید

 

 

 

کاربرد تست ورزش

تست ورزش شامل بررسی سطح اکسیژن خون، فشار خون و ضربان قلب در طول انجام تست می شود. نتایج حاصل از این بررسی ها می تواند در تشخیص بیماری های قلبی مفید باشد. یکی از این بیماری ها، عروق کرونری یا تصلیب شرایین است. در این بیماری، دیواره های عروق قلب، سفت و سخت می شود و با وجود اینکه در حالت عادی، خون جریان دارد، فشار فیزیکی ممکن است به قلب آسیب زده و جریان خون را مختل کند. انجام این تست به صورت دوره ای می تواند برای تشخیص و جلوگیری از این بیماری مفید باشد. همچنین بعد از سکته قلبی، تست ورزش برای تخمین مدت زمان بازیابی قلب استفاده می شود.

 

تست ورزش مثبت کاذب

در صورتی که تست ورزش شما مثبت بود، جایی برای نگرانی نیست. آزمایش های دیگری برای کسب اطمینان از عملکرد قلب وجود دارد. در مواردی نتیجه تست می تواند به صورت کاذب مثبت باشد. تست ورزش قلب با راه رفتن بر روی تردمیل انجام می شود. سرعت راه رفتن و مدت زمان آن بسته به تناسب اندام هر فرد مشخص می شود. در صورتی که سرعت و مقدار زمان صرف شده روی تردمیل به درستی برای اندام شما محاسبه نشده باشد، ممکن است جواب تست ورزش به صورت کاذب مثبت باشد.

 

چه کسانی باید تست ورزش انجام دهند؟

تست ورزش معمولا برای کسانی که علائم ناراحتی قلبی دارند توصیه می شود اما انجام تست هر پنج سال یکبار بعد از سنین جوانی توصیه می شود. انجام این تست به طور سالیانه برای افراد بالای شصت سال به شدت توصیه می شود. انجام این تست وجود بیماری های قلبی و احتمال سکته قلبی را در سالخوردگان آشکار می سازد.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  متخصص کودکان در شاهین شهر

 

 

 

برای ثبت نوبت کلیک کنید

 

 

 

تست ورزش در شاهین شهر

با توجه به حساسیت تست ورزش، بیمارستان ها و درمانگاه ها مجاز به انجام این تست هستند. با توجه به حساس بودن متغیر های این تست در تشخیص بیماری های قلبی انتخاب متخصص با تجربه، از اهمیت بالایی برخوردار است. درمانگاه شهرآرا شاهین شهر، با کادری مجرب و با سابقه برای انجام تست ورزش قلب در خدمت مردم استان اصفهان می باشد. شما می توانید به صورت آنلاین نوبت خود را ثبت کنید و از خدمات درمانگاه شهرآرا بهره ببرید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۵ میانگین: ۴.۸]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *