خدمات بخش جراحی

جراحی ارتوپدی در شاهین شهر

جراحی ارتوپدی در شاهین شهر
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

ارتوپدی چیست و چه وظایفی دارد؟

ارتوپدی و جراحی ارتوپدی بخشی تخصصی در پزشکی است که به تشخیص، درمان و بازسازی صدمات ناشی از انواع آسیب به سیستم عضلانی و ساختمان اسکلت بدن می پردازد. ارتوپدی بیشتر از همه برای سالمندان و آسیب دیدگان سوانح استفاده می شود.

وظیفه اصلی ارتوپدی تشخیص و کمک به رشد و ترمیم ضایعات عضلانی و استخوانی است. وسایل استفاده شده در ارتوپدی شامل ارتز ها و پروتز ها هستند. ارتز ها دستگاه های کمکی بیمار مثل عصا، آتل و … هستند و پروتز ها شامل عضو های مصنوعی بدن می شوند.

 

چرا به ارتوپدی نیاز داریم؟

همانطور که گفته شد، ارتوپدی و جراحی ارتوپدی برای سالمندان و افرادی که از حوادث آسیب دیده اند استفاده می شود. ارتوپدی به شما کمک می کند تا آسیب های عضلانی و استخوانی تشخیص داده شوند. بعد از مرحله تشخیص، ارتوپدی به دو روش به شما کمک می کند تا سلامتی خود را به دست آورید.

 

روش های درمان ارتوپدی

همانطور که گفته شد، دو روش درمانی در ارتوپدی وجود دارد. روش تهاجمی و روش غیر تهاجمی. روش غیر تهاجمی شامل برنامه های اصلاحی، ورزشی و دارویی و روش تهاجمی شامل جراحی ارتوپدی است. در ارتوپدی، اولویت با درمان های غیر تهاجمی است و در صورتی که این روش ها برای کنترل و بهبود آسیب کافی نباشند، پزشک تصمیم میگیرد روش های تهاجمی مورد استفاده قرار گیرند.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  جراحی بینی در شاهین شهر

 

 

 

جراحی ارتوپدی در شاهین شهر

پروتز مورد استفاده در جراحی ارتوپدی

 

 

آمادگی جهت جراحی ارتوپدی در شاهین شهر

در صورتی که درمان های غیر تهاجمی کافی نباشند، پزشک متخصص تصمیم به جراحی ارتوپدی می گیرد. آمادگی های لازم برای جراحی ارتوپدی، بستگی به عضوی که عمل می شود دارد. برای همین دستورالعمل کلی برای همه آنها وجود ندارد. همینطور مدت زمان نقاهت بعد از جراحی هم کاملا به عضوی که جراحی می شود دارد.

برای دریافت اطلاعات در مورد جراحی ارتوپدی خود، نوبت آنلاین در کلینیک شهرآرا ثبت کنید تا از مشورت متخصصان این مجموعه استفاده کنید.

 

 

برای ثبت نوبت کلیک کنید

 

 

رایج ترین جراحی ارتوپدی در شاهین شهر

رایج ترین جراحی ارتوپدی بعد از آسیب های ناشی از کهولت سن، آسیب های ناشی از فعالیت های ورزشی و تصادفات خودرویی است. آسیب های ناشی از کهولت سن شامل احساس ضعف در مفاصل، مخصوصا زانو می شودکه معمولا با روش های غیر تهاجمی درمان می شوند. آسیب های ورزشی معمولا به کتف، مچ پا و شکستگی های عمومی محدود می شود که اکثرا به جراحی ارتوپدی منجر می شود. جراحی کتف، تعویض مفاصل زانو و جراحی ترمیمی لگن از جراحی های رایج ارتوپدی هستند.

 

 

جراحی ارتوپدی در شاهین شهر

ترمیم مفصل زانو به کمک جراحی و پروتز ارتوپدی

 

 

 

چرا جراحی ارتوپدی مهم است؟

لازم به تاکید است جراحی ارتوپدی و در مجموع روش های تهاجمی در درمان، انتخاب دوم هستند. این موضوع به اهمیت جراحی در بازسازی عضو آسیب دیده اشاره دارد. در واقع توانایی استفاده از عضو مورد نظر کاملا به جراحی بستگی دارد. به همین دلیل انتخاب جراح و مرکز مناسب برای جراحی برای درمان شما حیاتی است. متخصصان با تجربه ارتوپد در کلینیک شهرآرا شاهین شهر انتخاب مناسبی برای این جراحی های حساس هستند. شما می توانید نوبت خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا از مهارت و تجربه متخصصان این کلینیک استفاده کنید.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  متخصص جراح عمومی در شاهین شهر

 

 

جراحی ارتوپدی در شاهین شهر

همانطور که گفته شد، جراحی ارتوپدی باید توسط متخصصان انجام شود. این جراحی ها می توانند در بیمارستان ها و کلینیک ها انجام شوند. بعد از انجام جراحی، به دلیل کبودی و التهابات ماهیچه نمی شود از موفقیت آمیز بودن جراحی اطمینان حاصل کرد و بیمار باید بستری بماند. به همین دلیل راحتی و امکانات مرکزی که بستری می شوید هم اهمیت دارد. کلینیک شهرآرا با بهترین کادر متخصصان و محیطی راحت، اطمینان خاطر شما را تضمین می کند. شما می توانید برای ثبت نوبت به صورت آنلاین اقدام کنید.

 

 

 

برای ثبت نوبت کلیک کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۵ میانگین: ۴.۸]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *