خدمات بخش جراحی

جراحی زنان در شاهین شهر

جراحی زنان در شاهین شهر
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

 میومکتومی چیست؟

یکی از عمل های جراحی زنان می‌باشد که برای حذف فیبروم انجام می‌شود. فیبروم توده غیرسرطانی است که باعث بروز مشکلاتی در بانوان می‌شود. مشکلاتی همچون درد و خونریزی شدید در دوره قاعدگی، احساس ادرار زیاد، فشار لگنی و…

 در این جراحی برخلاف عمل هیسترکتومی کل رحم خارج نمی‌شود و تنها فیبروم هایی که باعث بروز مشکل شده، حذف می‌شوند.

مزایای این عمل چیست؟

۱-افزایش احتمال باروری

۲-حل مشکلات ناشی از وجود فیبروم

۳-افزایش سلامتی

۴-خطری برای رحم ندارد.

عمل برداشتن فیبروم به شیوه های مختلفی انجام می‌شود:

۱-میومکتومی شکمی یا لاپاراتومی: در این روش برش عمودی یا افقی در ناحیه پایین شکم ایجاد می‌شود که با دسترسی به رحم فیبروم های اضافه برداشته می‌شوند.

۲-میومکتومی رباتیک یا لاپاراسکوپی: این روش حتما باید توسط پزشک مجرب انجام شود و شیوه ای ایمن است. برای انجام این عمل نیز برشی در ناحیه شکم ایجاد شده و سپس فیبروم برداشته می‌شود. تفاوت این شیوه با لاپاراتومی اینست که در این شیوه، پس از ایجاد برش کوچک، ابزار خاصی وارد بدن می‌کنند و پزشک با استفاده از کنسول حرکت ابزار را مشاهده کرده و فیبروم را خارج می‌کند.

۳-میومکتومی هیستروسکوپی: در این شیوه، متخصص زنان ابزاری را از داخل لوله واژن وارد رحم کرده و فیبروم ها را از بین می برد.

 

 

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  جراحی بینی در شاهین شهر

 

جراحی زنان در شاهین شهر

 

 

 

لابیاپلاستی در شاهین شهر

جراحی لابیاپلاستی نوعی جراحی زیبایی واژن است که جراح لبه داخلی و یا بیرونی واژن را تغییر می‌دهد. کاربرد دیگر لابیاپلاستی حذف میزان اضافی کلاهک کلیتوریس می‌باشد.

دلایل اصلی انجام این عمل چیست؟

۱-درد در حین رابطه جنسی

۲-احساس سوزش موقع ورزش

۳-احساس ناراحتی هنگام پوشیدن لباس های جذب و تنگ

۴-داشتن ظاهری تمیز و زیبا

 

 

 

برای ثبت نوبت کلیک کنید

 

 

 

آشنایی با روش های جراحی زیبایی واژن

Trim technique

در این روش برش عمودی کوچکی در امتداد لابیا ایجاد می‌شود و سپس بافت اضافی برداشته خواهد شد. این شیوه برای خانم هایی مناسب تر است که از طول لابیا یا نامتقارن بودن آن ناراضی هستند؛ همچنین بانوانی که به دنبال روشن تر شدن پوست در اطراف لابیا می‌باشند.

 

جراحی زنان در شاهین شهر

 

Wedge technique

با ایجاد برش وی شکل، بخشی از بافت مرکزی برداشته می‌شود. این نوع عمل زمان طولانی تری لازم دارد و در عین حال نتیجه بهتری به همراه دارد. میزان زخم به جا مانده در این شیوه کمتر می‌باشد.

 

 

جراحی زنان در شاهین شهر

 

 

لاپاراسکوپی در شاهین شهر:

جراحی لاپاراسکوپی نوعی از جراحی است که در آن لوله نازک و چراغ داری را وارد شکم یا لگن می‌کنند تا اندام های شکمی را مشاهده کنند. این شیوه برای یافتن مشکلاتی مانند کیست، فیبروئید، عفونت و… انجام می‌گیرد. این جراحی با کمترین میزان تهاجم است و جز فنون نوین جراحی به حساب می‌رود و به جراح اجازه می‌دهد داخل بدن را بدون جراحی باز ببیند. مزیت آن نسبت به جراحی روباز شامل درد کمتر، کم شدن خونریزی و دوره بهبودی کوتاهتر می‌باشد.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  جراحی ارتوپدی در شاهین شهر

عوارض لاپاراسکوپی چیست؟ به طور کلی عوارض لاراسکوپی به ندرت اتفاق می‌افتد اما خونریزی، عفونت و آسیب به اندام های شکمی نمونه های آن هستند.

روش کار: با ایجاد برش محدودی در شکم، دستگاه را وارد شکم کرده و محل عمل با نور سرد روشن می‌شود.

 

 

 

برای ثبت نوبت کلیک کنید

 

 

پرینورافی در شاهین‌شهر:

پرینه کلمه ای فرانسوی است که به ناحیه بین مقعد و دستگاه تناسلی گفته می‌شود. علت های شایع آسیب به پرینه شامل سن بالا، زایمان، چاقی، تومور های لگنی و … می‌باشد.

کلینیک آرا به افرادی با مشکلات زیر عمل پرینورافی را توصیه می‎کند:

بانوانی که زایمان متعدد داشتند.

افرادی که خودشان یا پارتنر جنسی آن‌ها از تنگی واژن رضایت کافی ندارند.

افرادی که در ارگاسم جنسی مشکل دارند.

خانم هایی که دچار افتادگی واژن هستند.

چه کسانی نباید این عمل را انجام دهند؟ بانوانی که در چند ماه آینده قصد بارداری دارند یا بیماری خاصی دارند بهتر است قبل از عمل با پزشک متخصص مشورت کنند.

شیوه انجام پرینورافی: با نزدیک کردن دیواره های پشتی واژن، آن ها را به هم متصل کرده و واژن تنگ خواهد شد. مدت زمان عمل ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت می‌باشد و می توان آن را با بی حسی موضعی انجام داد. بعد از این جراحی بهتر است ۶ تا ۸ هفته رابطه جنسی انجام نشود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۷ میانگین: ۴]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *