خدمات بخش تخصصی

درمان دیابت در شاهین شهر

درمان دیابت در شاهین شهر
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

درمان دیابت در شاهین شهر

در سال های اخیر به دلیل شیوع مرض قند، درمان دیابت در جوامع مختلف مورد توجه مسئولان سلامت قرار گرفته است. دیابت بیماری است که با سوخت و ساز بدن یا متابولیک ارتباط مستقیم دارد. زمانی که تنظیم هورمون انسولین اختلال پیدا می کند این بیماری به وجود می آید. انباشت گلوکز موجب افزایش این ماده در خون شده و منجر به بروز دیابت یا همان مرض قند می گردد.

در کل دنیا بیماران دیابتی رو به افزایش هستند به همین دلیل درمان دیابت جزو اقدامات اساسی مسئولان بهداشت عمومی است. برای حل مشکل دیابت آگاهی بخشی اهمیت زیادی دارد و ارائه اطلاعات کافی درباره دیابت می تواند از گسترش آن جلوگیری کند.

 

 

نحوه درمان دیابت در شاهین شهر

درمان دیابت به طور قطعی در هیچ کدام از مقالات پزشکی مورد تایید قرار نگرفته است. به طور کلی درمان همیشگی برای این بیماری وجود ندارد. بلکه تنها می توان با روش های درمانی این بیماری را کنترل کرد. به عبارت دیگر با انجام شیوه های درمانی حتی جراحی ها ممکن نیست که این بیماری از بدن افراد بیرون برود، فقط با رعایت نکات پزشکی و استفاده داروها خطرات این بیماری کمتر خواهد شد.

 

درمان دیابت در شاهین شهر

 درمان دیابت در شاهین شهر

 

 

 

دیابت در شکل کلی خود به دیابت نوع یک و دیابت نوع دو تقسیم می شود. درمان دیابت در هر یک از انواع این بیماری متفاوت می باشد. پس از انجام آزمایشات مختلف و مشخص شدن نوع بیماری پزشک متخصص درمان را آغاز می کند. در درمانگاه شهر­آرا شاهین شهر پزشکان متخصص اقدامات لازم را برای بهبودی بیماران دیابتی انجام خواهند داد.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  متخصص غدد و متابولیسم در شاهین شهر

 

 

عوامل موثر برای درمان دیابت در شاهین شهر

در درمان دیابت عوامل مختلفی اثر گذار است. در ابتدا باید گفت بیماری دیابت به دلایل مختلف در بدن افراد ظاهر خواهد شد. عواملی مانند سابقه خانوادگی، نژاد، سن، فشار خون، اضافه وزن، کم تحرکی، بارداری، بیماری ویروسی، سندرم تخمدان پلی کیستیک و… از جمله موارد موثر در ایجاد بیماری دیابت است.

در حال حاضر دیابت نوع دو در جهان شیوع بیشتری دارد. افراد برای درمان دیابت نوع دو در شاهین شهر باید دو نکته اصلی را مورد توجه قرار دهند. یک تغذیه و دوم سبک زندگی، به عبارت دیگر حذف مواد قندی مضر، فست فود، نوشیدنی های گازدار، ورزش کردن و کاهش وزن در جلوگیری و کنترل این بیماری بسیار موثر می باشد.

 

درمان دیابت در شاهین شهر

درمان دیابت با روش های غیر دارویی

 

 

برای ثبت نوبت کلیک کنید

 

 

ضرورت کنترل سطح قند خون برای درمان دیابت در شاهین شهر

یکی از عوامل بسیار موثر در درمان دیابت در شاهین شهر کنترل سطح قند خون می باشد. افرادی که شاخص توده بدنی آنها بیشتر از ۲۵ می باشد و کسانی که بالای ۴۵ سال سن دارند باید آزمایش مربوط به قند خون را انجام دهند.

درمانگاه شبانه روزی شهر­آرا شاهین شهر آماده انجام هر گونه خدمات مربوط به بیماران دیابت می باشد. در صورتی که پس از انجام آزمایشات مشخص شود که اشخاص مذکور مبتلا به دیابت نیستند باید هر سه سال یک بار آزمایش را تکرار کنند.

 

 

کنترل دیابت بارداری در شاهین شهر

درمان دیابت بارداری از سوی پزشکان زنان بسیار مورد توجه قرار می گیرد. زیرا کنترل قند خون در دوران بارداری هم سلامت مادر و هم سلامت جنین را تضمین خواهد کرد. زنان باردار ممکن است در صورت ابتلا به بیماری دیابت مجبور شوند انسولین تزریق نمایند. علت تزریق انسولین این است که در برخی موارد آنزیم های موجود در معده مانع عملکرد صحیح انسولین می شود.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  متخصص زنان در شاهین شهر

به همین دلیل تشخیص درمان دیابت به طور اصولی و صحیح با پزشک مربوطه می باشد. افراد برای پیگیری مشکلات مربوط به قند خود می توانند به درمانگاه شهر­آرا شاهین شهر مراجعه نمایند. در این درمانگاه پزشکان ماهر با بررسی پرونده پزشکی بیمار درمان های لازم را آغاز می کنند.

 

درمان دیابت در شاهین شهر

درمان دیابت در درمانگاه شهرآرا شاهین شهر

 

 

 

جلوگیری از دیابت کودکان در شاهین شهر

در حال حاضر دیابت در کودکان شیوع فراوانی دارد. درمان دیابت برای این گروه سنی از اهمیت زیادی برخوردار است. ایجاد سبک زندگی سالم و تغذیه مناسب در جلوگیری از بیماری دیابت بسیار موثر است. عدم تحرک، یک جا نشینی، خوردن غذاهای مضر، میان وعده های ناسالم موجب بروز دیابت نوع دو در کودکان می شود.

برای درمان دیابت در کودکان باید سطح قند خون به طور مداوم چک شود، کربوهیدرات های موجود در رژیم غذایی روزانه مورد اندازه گیری قرار بگیرد، چکاپ دوره ای برای این گروه سنی انجام شود. تمام این موارد در درمانگاه شهرآرا شاهین شهر به طور دقیق برای مراجعه کننده گان شرح داده خواهد شد و روش های درمانی دارویی و غیر دارویی در اختیار ایشان قرار می گیرد.

 

 

برای ثبت نوبت کلیک کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۴.۸]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *