خدمات بخش دندانپزشکی

دندان پزشکی با بیهوشی در شاهین شهر

دندان پزشکی با بیهوشی در شاهین شهر
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

توضیحاتی درباره دندانپزشکی با بیهوشی در شاهین شهر

دندانپزشکان متخصص و کارآزموده برای انجام برخی از پروسه های درمانی دهان و دندان، از روش دندانپزشکی با بیهوشی استفاده می کنند. بعضی افراد هنگام انجام جراحی های دهان و دندان، دچار ترس و اضطراب شدیدی می شوند.  با انجام این تکنیک دندانپزشکی، درد و اضطراب فرد کاهش می یابد. همچنین دندان پزشکی تحت بیهوشی یک روش کاملا ایمن و مطمئن می باشد.

 

روش دندانپزشکی با بیهوشی در شاهین شهر برای چه کسانی مناسب است؟

در برخی موارد دندانپزشکی با بیهوشی برای انجام پروسه های درمانی مشکلات دهان و دندان کودکان انجام می شود. برخی کودکان به دلیل سن کم، نمی توانند با دندانپزشک خود همکاری لازم را داشته باشند.  در این مواقع دندانپزشک از داروهای آرام بخش خوراکی و نیتروژن اکسید تزریقی استفاده می کند. این داروها سلامتی کودک را تهدید نمی کند و ایمن می باشد.

کودکان مبتلا به بیماری اوتیسم که دچار مشکلات شدید دهان و دندان هستند.

کسانی که تحمل درد پایینی دارند.

کسانی که دندان هایی بسیار حساس دارند.

کسانی که رفلکس حلقی دارند.

کسانی که به دلیل معلولیت جسمی، نمی توانند بر روی صندلی مخصوص دندانپزشکی بنشینند.

 

استفاده از روش بیهوشی برای چه کسانی مجاز نمی باشد؟

کسانی که سابقه سکته مغزی دارند.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  متخصص دندان در شاهین شهر

افراد مبتلا به آلزایمر

افراد مبتلا به عفونت های دهان

افراد دچار زخم در دهان

افراد بسیار چاق که سابقه تشنج دارند.

افراد مبتلا به بیماری های قلبی، ریوی و کلیوی

افراد مبتلا به فشار خون بالا

افراد معتاد به مصرف مواد مخدر و یا داروهای خواب آور

کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری

 

 

دندان پزشکی با بیهوشی در شاهین شهر

دندانپزشکی با بیهوشی

 

 

تکنیک دندانپزشکی با بیهوشی

در برخی موارد متخصص دندانپزشکی ترجیح می دهد برای درمان مشکلات دهان و دندان، از روش دندانپزشکی با بیهوشی استفاده کند. بیهوشی برای انجام درمان مشکلات دهان و دندان، معمولا به سه طریق انجام می شود که عبارتند از:

بی حسی موضعی یا local anesthesia : در این روش داروی بی حسی، لثه های اطراف دندان دردناک را تحت تاثیر قرار می دهد. معمولا در این روش مخلوط گاز اکسیژن و اکسید نیتروژن از طریق ماسک قرار داده شده بر روی بینی، استشمام می شود. در این روش بیمار کاملا هوشیار است. با برداشتن ماسک از روی بینی،  تاثیر اکسید نیتروژن هم از بین می رود.

آرام بخش داخل وریدی یا IV sedation : در این پروسه درمانی برای بی حسی، یک سوند داخل ورید قرار داده می شود و سپس داروهای آرام بخش تزریق می شوند. بیمار در این روش، حالت نیمه هوشیار دارد.

بیهوشی عمومی یا general anesthesia

 

 

 

 

 

دندان پزشکی تحت بیهوشی

برای انجام دندانپزشکی با بیهوشی و کسب نتیجه موفقیت آمیز، باید مراقبت های قبل و بعد از جراحی را به درستی رعایت کنید. در این روش درمانی از آرام کننده های داخل وریدی استفاده می شود و بیمار کاملا بیهوش و غیر هوشیار می شود.

دندانپزشکی با بیهوشی برای انجام پروسه های درمانی مانند کشیدن دندان عقل و یا کاشت ایمپلنت دندان و یا جراحی های بزرگ دهان و دندان استفاده می شود.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  دندانپزشکی در شاهین شهر

روش کاشت ایمپلنت دندان یک روش زیباسازی لبخند است که با روش درمانی دندانپزشکی با بیهوشی انجام می شود. ایمپلنت دندان برای جبران فضاهای خالی ایجاد شده به دلیل از دست دادن دندان طبیعی، بسیار مناسب می باشد. در این روش پایه ایمپلنت در داخل استخوان فک جای می گیرد. بعد از جوش خوردن پایه ایمپلنت به استخوان فک، تاج ایمپلنت نصب می شود.

 

دندان پزشکی با بیهوشی در شاهین شهر

دندانپزشکی با بیهوشی

 

 

مراقبت های لازم قبل از انجام روش دندانپزشکی با بیهوشی

بیمار باید قبل از انجام دندانپزشکی با بیهوشی به طور دقیق معاینه شود. اگر بیمار دچار سابقه بیماری خاصی می باشد، باید به اطلاع پزشک برساند. اگر بیمار دچار آپنه خواب می باشد، باید با دندانپزشک مشورت کند. بیمار نباید قبل از انجام این روش درمانی غذای سنگین مصرف کند.

 

مراقبت های بعد از دندان پزشکی به روش بیهوشی

بعد از انجام دندانپزشکی با بیهوشی در شاهین شهر، بیمار برای مدت ۳ تا ۴ ساعت به طور کامل هوشیاری خود را از دست خواهد داد. بیمار باید بعد از انجام این روش درمانی رانندگی نکند و همراه داشته باشد. همچنین بیمار تا حدود ۱۰ ساعت بعد از انجام این روش، نباید حرکات ورزشی و فعالیت های بدنی سنگین انجام دهد.

 

 

 

کلام آخر

دندانپزشکان در شاهین شهر برای انجام جراحی های دهانی از روش های بی حسی و یا دندانپزشکی با بیهوشی استفاده می کنند. برای انجام روش های درمانی مانند عصب کشی ، ترمیم ، جرم گیری ، روکش ، پروتز ثابت و متحرک ، کامپوزیت و لمینت ، جراحی سخت و نرم و اصلاح طرح لبخند،  به درمانگاه شبانه روزی شهرآرا شاهین شهر مراجعه کنید و با بهترین متخصصین دندانپزشکی زیبایی مشورت کنید.  با مراجعه به آدرس اینترنتی زیر می توانید، اطلاعات لازم را کسب کنید.

 

 

دندان پزشکی با بیهوشی در شاهین شهر

دندانپزشکی با بیهوشی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۹ میانگین: ۴]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *