خدمات بخش تخصصی

رژیم درمانی و تغذیه در شاهین شهر

رژیم درمانی و تغذیه در شاهین شهر
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

اهمیت تغذیه مناسب

تناسب اندام و زیبایی بدن یکی از مهم ترین دلایل ترغیب افراد به رژیم غذایی است. زیبایی اندام همیشه یکی از دغدغه های مردم بوده و هست و هر کسی زیبایی را دوست دارد. اما تغذیه مناسب و رژیم غذایی فقط به زیبایی اندام خلاصه نمی شود. افراد زیادی از رژیم غذایی خود غافل اند و این موضوع می تواند ضرر های جبران ناپذیری بر سلامتشان وارد کند. خیلی ها فکر می کنند رژیم درمانی فقط مربوط به کم کردن وزن و تناسب اندام است اما این طرز فکر اشتباه است.

 

 

رژیم درمانی و تغذیه در شاهین شهر

رژیم درمانی می تواند به سلامتی شما کمک کند.

 

 

چرا به رژیم نیاز داریم؟

غذاهایی که میخوریم به شکل های مختلفی می توانند روی ما تاثیر بگذارند. رژیم غذایی با کنترل کردن مواد غذایی مصرفی علاوه بر کاهش وزن می تواند در سلامتی ما تاثیر مثبت داشته باشد. برای مثال با رژیم های خاص می توان میزان قند خون، فشار خون، چربی و کلسترول را کنترل کرد. کنترل موارد گفته شده حتما نباید بعد از بروز مشکل های جبران ناپذیر باشد. اکثر افراد فقط وقتی سلامتی خود را از دست می دهند به فکر آن می افتند.

علاوه بر این، بعد از گذر از سنین جوانی می توان با کنترل کردن مواد غذایی و رژیم غذایی مناسب فرایند پیر شدن را کند تر کرد! رژیم های غذایی خاصی برای افزایش شفافیت پوست و افزایش توانایی ماهیچه های بدن وجود دارد که می تواند به بهترین شکل فرد را برای سال های میانسالی و پیری آماده کند.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  متخصص زنان در شاهین شهر

رژیم درمانی می تواند برای افزایش قدرت بدنی هم کاربرد داشته باشد. ورزشکاران حرفه ای معمولا رژیم های غذایی سرشار از پروتئین، چربی و شکر دارند که به آنها کمک می کند در طول تمرینات طاقت فرسا احساس خستگی نداشته باشند و همواره سطح بالایی از انرژی داشته باشند.

 

 

برای ثبت نوبت کلیک کنید

 

 

شروع رژیم غذایی

همانطور که گفته شد رژیم غذایی می تواند در زمینه های مختلف به ما کمک کند. اما این رژیم های غذایی باید توسط متخصصان تغذیه بررسی و تایید شود. رژیم های غذایی ناسالم می توانند باعث آسیب های جدی شوند. رشد و حتی عملکرد انسان بدون وجود مواد مغذی کافی غیر ممکن است. مواد مغذی موجود در غذا سوخت بدن را تامین کرده و باعث ایمن ماندن بدن می شوند. بدن سالم توانایی مبارزه با بیماری های مختلف از جمله ویروس ها و باکتری ها را دارد. عملکرد مغز و بدن انسان بر پایه میزان قند و چربی بدن شکل می گیرد. کمبود قند و چربی یا مصرف بیش از حد این دو ماده غذایی می تواند عملکرد طبیعی و سالم مغز و بدن را مختل کند.

 

رژیم درمانی و تغذیه در شاهین شهر

برای شروع رژیم غذایی باید حتما با متخصص تغذیه مشورت کرد.

 

 

عوامل تاثیر گذار در رژیم غذایی

احتمالا در شبکه های اجتماعی یا از زبان دوستان و آشنایان داستان فردی که به کمک رژیم غذایی توانست مقدار زیادی از وزن خود را کم کند شنیده باشید. اما شخص دیگری، رژیم غذایی ذکر شده را دنبال کرد اما وزنی از دست نداد. یکی از مهم ترین موارد در مورد رژیم درمانی در همین موضوع نهفته است. یک رژیم درمانی واحد نمی تواند برای همه مردم دنیا موثر باشد. رژیم درمانی باید بر اساس وضعیت جسمی و میزان فعالیت فرد شکل بگیرد تا بتواند نتیجه مورد نظر را ایجاد کند. برای مثال سن و جنسیت دو عامل مهم در میزان سوخت و ساز بدن هستند. جوان تر ها حتی در میزان فعالیت یکسان بیشتر از افراد مسن کالری می سوزانند و همینطور آقایان در شرایط برابر بیشتر از خانم ها کالری می سوزانند.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  چشم پزشکی و تعیین نمره عینک در شاهین شهر

بخش مهمی از تاثیر مواد غذایی مختلف بر بدن در ژن ها نهفته است. بررسی زمینه پزشکی افراد برای شروع یک رژیم غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است. بیماری های زمینه ای یا بیماری های نهفته می توانند در میزان جذب یا سوزاندن کالری تاثیراتی داشته باشند.

 

 

برای ثبت نوبت کلیک کنید

 

 

رژیم درمانی و تغذیه در شاهین شهر

همانطور که گفته شد عوامل زیادی در تاثیرگذاری رژیم غذایی نقش دارند. این عوامل به همراه موارد تخصصی تر باید توسط متخصص تغذیه بررسی شوند تا رژیم درمانی مناسب فرد به او توصیه شود. درمانگاه شهرآرا با کمک متخصصین با تجربه تغذیه برای مشورت های لازم برای شروع رژیم غذایی آماده خدمت رسانی به مردم استان اصفهان است. شما می توانید به صورت آنلاین نوبت خود را ثبت کرده و از کمک متخصصین تغذیه درمانگاه شهرآرا شاهین شهر بهره مند شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۴.۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *