خدمات بخش تصویربرداری

سونوگرافی در شاهین شهر

سونوگرافی در شاهین شهر
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

رادیولوژی یا پرتونگاری در شاهین شهر

رادیولوژی عموما به روش های عکس برداری از بیمار اطلاق می شود. این روش ها معمولا در شرایطی که نشانه های خارجی بدن بیمار برای تشخیص گذاری کافی نیستند، به تشخیص پزشک انجام می شوند. روش های مختلف تصویر برداری شامل، اشعه ایکس ، سونوگرافی و … می شود که در درمانگاه شهرآرا انجام می شوند و در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

 

 

سونوگرافی چیست؟

سونوگرافی یا فراصوت نگاری یکی از ابزار های مهم در پزشکی است که از آن می توان در تشخیص بیماری های مغز و اعصاب، بیماری های چشم، بیماری های قلبی، بیماری های زنان و زایمان و … استفاده کرد. سونوگرافی نسبت به روش های دیگر عکس برداری بی خطر تر بوده و مخصوصا در تصویربرداری های مربوط به دوران حاملگی کاملا میتوان به بی خطر بودن آن اعتماد کرد. تصویر برداری با کمک سونوگرافی، به همراه آزمایشات مختلف میتواند تا حد زیادی به دقت و قاطعیت تشخیص گذاری کمک کند. سونوگرافی به کمک امواج فراصوت، تصویری از درون بدن را ثبت میکند. و برای ثبت تصویر، نیاز به تراکم آب در بافت مورد نظر دارد و به همین دلیل، در ثبت تصویر از بعضی بافت ها مانند استخوان، ناتوان است. برای اطلاع از بهترین روش عکس برداری برای شما، می توانید آنلاین نوبت بگیرید و با پزشکان مجرب درمانگاه شهرآرا شاهین شهر مشورت کنید.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  سونوگرافی واژینال در شاهین شهر

 

سونوگرافی در شاهین شهر

تصویر جنین در پرتونگاری

 

 

امواج فراصوت

امواج فراصوت اختصارا به امواجی گفته می شود که فراتر از آستانه شنوایی انسان (۲۰ الی ۲۰۰۰۰ هرتز) است. امواج ساطع شده از دستگاه سونوگرافی ۲ الی ۲۰ مگاهرتز هستند که توسط الکتریسیته، به وجود می آیند. در سیستم‌های فراصوت، پالس‌های مکانیکی با فرکانسی در محدوده فراصوت، توسط دستگاه مخصوص منتشر می شود. بخشی از امواج منتشر شده (در بافت‌های بدن)، با برخورد به مرزهای دو بافت با چگالی متفاوت، دچار بازتابش (اکو) می شود. اساس سیستم‌های تصویربرداری اولتراسوند (فراصوت)، بر اساس تاخیر در بازگشت یا اکوی موج ارسالی می باشد.

 

 

برای ثبت نوبت کلیک کنید

 

 

 

سونوگرافی در شاهین شهر

پرتو نگاری کودک بیمار

 

آمادگی های لازم جهت سونوگرافی

اغلب اوقات، آزمایشات تصویربرداری نیازی به آمادگی اما ندارند اما ممکن است استثنایی وجود داشته باشد، لذا حتما با پزشک خود هماهنگ کنید. برای مثال برای سونوگرافی کیسه صفرا نیاز است تا برای مدتی نخورید و نیاشامید. برای عکس برداری های لگنی نیاز است که مقدار زیادی آب بنوشید. شما میتوانید به صورت آنلاین نوبت خود را ثبت کنید و همچنین می توانید از طریق راه های ارتباطی با متخصصان در مورد آمادگی های لازم قبل از سونوگرافی مشورت کنید.

 

عوارض سونوگرافی

همان طور که گفته شد، سونوگرافی در مقایسه با روش های دیگر عکس برداری کم خطر تر است. اما این روش هم خطر های خود را دارد. اگر امواج فراصوت ساطع شده از دستگاه برای مدت طولانی در یک مکان و بدون چرخش استفاده شوند، میتواند باعث سوختگی شود که با انتخاب مرکز درمانی مورد اعتماد و متخصص می توان از این خطر جلوگیری کرد.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  سونوگرافی کالر داپلر در شاهین شهر

چه مراکزی در شاهین شهر می توانند سونوگرافی انجام دهند؟

اغلب مراکز درمانی از جمله بیمارستان، درمانگاه و مراکز درمانی دولتی و خصوصی انجام میشود. برای دریافت خدمات بهتر و نتایج بهتر از تصویر برداری سونوگرافی، میتوانید به مراکز تخصصی مراجعه کنید. پیشنهاد ما درمانگاه شهر آرا در شاهین شهر، با نوبت دهی آنلاین و خدمات بیست و چهار ساعته واقع در بلوار امام خمینی است.

 

 

برای ثبت نوبت کلیک کنید

 

 

سونوگرافی در شاهین شهر

درمانگاه شهرآرا واقع در بلوار امام خمینی شاهین شهر، با حدود سی سال سابقه و ارائه خدمات به صورت شبانه روزی، با کادری مجرب از پزشکان و پرستاران دلسوز، آماده خدمت رسانی به مردم شاهین شهر می باشد. درمانگاه شهرآرا در شاهین شهر، اولین و تنها مرکز مجهز به سونوگرافی کالر داپلر و چند بعدی است که با نوبت دهی آنلاین و خدمات بیست و چهار ساعته، در خدمت مردم شاهین شهر و استان اصفهان است.

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۹ میانگین: ۴]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *