خدمات بخش تخصصی

چشم پزشکی و تعیین نمره عینک در شاهین شهر

چشم پزشکی در شاهین شهر
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

چشم پزشکی در شاهین شهر

چشم پزشکی و تعیین نمره عینک در شاهین شهر توسط اپتومتریست به کمک ابزار های دقیق انجام می شود. ممکن است خودتان احساس کنید که چشم هایتان ضعیف شده است اما انتخاب عینک مناسب بدون مراجعه به اپتومتریست غیر ممکن است! عدم استفاده یا استفاده از عینکی که مناسب چشم شما نباشد، آسیب زیادی به سیستم بینایی شما وارد خواهد کرد. سوزش و خارش چشم از نشانه های استفاده از عینک نامناسب است. خشکی چشم، سردرد های شدید و احساس خستگی مفرط در چشم ها، آسیب های بلند مدتی است که استفاده از عینک نامناسب ایجاد می کند.

نزدیک بینی

نزدیک بینی از رایج ترین مشکلات چشم در بین افراد سراسر دنیا است. در اکثر مواقع نزدیک بینی ژنتیکی است و در سنین کم بروز پیدا می کند. با استفاده از عینک مناسب، نزدیک بینی قابل کنترل است. همینطور در برخی موارد، در صورتی که نزدیک بینی خفیف باشد، قابل درمان است. نزدیک بینی باعث می شود تا دیدن اشیا در فواصل دور غیر ممکن باشد. این مشکل می تواند به صورت تار بینی یا دو بینی بروز پیدا کند. علاوه بر وراثت، مطالعه زیاد و استفاده از نمایشگر های دیجیتال می تواند باعث ایجاد نزدیک بینی شود.

 

 

چشم پزشکی در شاهین شهر

نزدیک بینی ارثی است

 

 

دوربینی

دور بینی اکثرا به علت بالا رفتن سن به وجود می آید اما در موارد نادری، وراثت هم در آن تاثیر دارد. تاری دید و مشکل در تمرکز بر روی اشیای نزدیک از علائم دور بینی است.  فشار خون و دیابت هم می توانند باعث ایجاد دور بینی شوند.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  درمان دیابت در شاهین شهر

آستیگماتیسم

آستیگماتیسم  که با نام آستیگمات هم شناخته می شود، از دیگر مشکلات رایج چشم است. آستیگماتیسم به دلیل آسیب به قرنیه توسط نور شدید یا ضربه به وجود می آید. چشم انسان در حالت طبیعی کروی است اما در آستیگماتیسم، چشم فرد از حالت کروی خارج می شود و به همین دلیل نور به درستی در سیستم بینایی پخش نمی شود. این مشکل که با نام خطای انکساری هم شناخته می شود، باعث تاری دید در حضور نور شدید می شود. آثار آستیگماتیسم بر بینایی فرد در شب که نور ها شدید تر هستند، بیشتر قابل مشاهده است.

 

 

برای ثبت نوبت کلیک کنید

 

 

تعیین نمره عینک به روش سنتی

روش سنتی و شناخته شده برای تعیین نمره عینک، استفاده از تابلوی بینایی سنجی است. تابلوی بینایی سنجی، همان تابلویی است که با حرف انگلیسی E در اندازه و جهت های مختلف وجود دارد. در این روش فرد باید جهت اشاره دندانه های حرف E را تشخیص دهد و بر اساس کوچک ترین اندازه ی قابل تشخیص توسط بیمار، چشم پزشک نمره عینک وی را مشخص می کند. سپس عدسی هایی با نمره های مختلف روی چشم بیمار قرار می گیرند. اگر بیمار بتواند با کمک عدسی ها ریز ترین دندانه موجود روی تابلو را به درستی تشخیص دهد، آن عدسی مناسب چشم او است. در غیر این صورت عدسی دیگری امتحان خواهد شد.

 

چشم پزشکی در شاهین شهر

تابلوی بینایی سنجی

 

 

 

تعیین نمره عینک با دستگاه بینایی سنجی

روش دیگر، تعیین نمره عینک با استفاده از دستگاه بینایی سنجی است. در این روش بیمار پشت دستگاهی می نشیند و چانه خود را روی تکیه گاه دستگاه می گذارد. چشم پزشک دوربین دستگاه را روی چشم بیمار تنظیم می کند و نور خفیفی از دستگاه وارد چشم بیمار می شود. این نور به چشم پزشک کمک می کند تا جزییات چشم بیمار قابل مشاهده باشد. این روش بسیار دقیق تر از روش سنتی است.

این مقاله به شما پیشنهاد می شود :  تست عصب عضله در شاهین شهر

 

چشم پزشکی در شاهین شهر

دستگاه بینایی سنجی

 

 

تعیین نمره عینک آنلاین

در وبسایت های مختلف، روش هایی برای تعیین نمره عینک به صورت آنلاین وجود دارد. اما نتیجه حاصل از این روش ها دقیق نبوده و برای تعیین نمره عینک، تخصص و مهارت نیاز است. شما می توانید برای تعیین نمره عینک در شاهین شهر، از درمانگاه شهرآرا، آنلاین نوبت بگیرید.

موارد ضروری برای تعیین نمره عینک

تعیین نمره عینک برای برخی ارگان ها و شرکت ها ضروری است. برای مثال قبل از اقدام برای کلاس های رانندگی، اداره راهنمایی و رانندگی از شما می خواهد تا از چشم پزشک، تاییدی مبنی بر سلامت چشم های خود ارائه دهید یا در صورت ضعف چشم، عینک مناسب تهیه کنید. همینطور برای استفاده از ماشین آلات صنعتی، تعیین نمره عینک ضروری است. علاوه بر موارد قانونی، تعیین نمره عینک می تواند شما را از شر سردرد های شدید و سوزش چشم خلاص کند. شما می توانید برای تعیین نمره عینک به درمانگاه شهرآرا شاهین شهر مراجعه کنید.

 

 

 

برای ثبت نوبت کلیک کنید

 

 

مراجعه به چشم پزشکی 

اگر در حال حاضر عینکی هستید، می دانید که نمره چشم در طول زمان تغییر خواهد کرد. و همانطور که گفته شد فشار خون و دیابت باعث ضعیف شدن چشم می شوند. همینطور پیر چشمی، برای افراد بالای شصت سال رایج است. بر این اساس، مراجعه ی دوره ای به چشم پزشک می تواند خطر های آسیب و افزایش شدت آن را کاهش دهد. مراجعه به چشم پزشک حداقل سالی یکبار توسط متخصصان پیشنهاد می شود.

چشم پزشکی و تعیین نمره عینک در شاهین شهر

اگر در استان اصفهان و شهر شاهین شهر زندگی می کنید و احتیاج به مراجعه به چشم پزشکی دارید، درمانگاه شهرآرا واقع در بلوار امام خمینی با نوبت دهی آنلاین در خدمت شما است. درمانگاه شهرآرا مجهز به دستگاه های بینایی سنجی پیشرفته است که می تواند تعیین نمره عینک شما را با سرعت و دقت زیاد انجام دهد.

 

 

 

برای ثبت نوبت کلیک کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۴.۸]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *